Adalet peşinde izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 1 Görüntülenme

Adalet peşinde izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb
Gray'in yönettiği "The Italian Job/İtalyan İşi" filminden farklı bir tarzda, "Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde" adlı filmde, bir ev soygunu sonrasında sevdiklerinin intikamını almak için sınırları zorlayan bir karakterin adalet sistemindeki sorunları sorguluyor. Clyde Shelton (Gerard Butler) dürüst bir aile babasıdır ve evine yapılan soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeder. Katiller yakalanır ve davaya başarılı bir savcı olan Nick Rice (Jamie Foxx) atanır. Nick, bir zanlıya hafif bir ceza önererek suç ortağına karşı ifade vermesini sağlar.

Ancak on yıl sonra, hafif bir ceza alarak kurtulan bir katil ölü bulunur ve Clyde Shelton soğukkanlılıkla suçu işlediğini itiraf eder. Ardından Nick'e bir ultimatom verir: Nick adalet sistemini düzeltmezse, Shelton'ın eşinin ve kızının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir.

Hızla, Shelton tehditlerini hayata geçirir ve hapisteki hücresinden öngörülemeyen ve engellenemeyen bir dizi acımasız suikast düzenler. Shelton tarafından hedef alınan Philadelphia'nın önde gelen isimleri birer birer öldürülürken, yetkililer terör dalgasına son verememekte ve şehirde korku hakim olmaya başlar. Cinayetleri durdurabilecek tek kişi Nick'tir...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Law Abiding Citizen

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?