Duvak izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı

Duvak izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber
1920'lerde geçen Somerset Maugham'ın klasik romanı The Painted Veil'e dayanan bu film, genç bir İngiliz çift arasında yaşanan bir aşk hikayesini konu alıyor. Üst sınıfa mensup olan Kitty, orta sınıfa mensup bir doktor olan Walter ile yanlış nedenlerle evlenir. Çift Şanghay'a taşınır ve genç kadın burada başka biriyle aşk yaşar. Walter, karısının bu ihanetini öğrenir ve intikam almak amacıyla, ölümcül bir salgının hüküm sürdüğü ücra bir kasabadan gelen iş teklifini kabul eder ve karısını da beraberinde götürür. Bu yolculuk sayesinde ilişkileri bir anlam kazanır ve dünyanın en uzak ama en güzel köşelerinden birinde ortak bir amacı benimserler.

Kitty, Londra'nın üst sınıfında yer alan genç bir bayandır ve evlenme yaşına yaklaşmaktadır. Sosyeteye büyük önem veren annesi için Kitty'nin evlenmemesi kabul edilemez bir durumdur. Kitty, ayrıcalıklı yaşamından sıkılmıştır ve ciddi bir bakteriyolog olan Dr. Walter Fane'in evlilik teklifini kabul eder. Genç çift Şanghay'a taşınır.

Fane çifti, Çin'in popüler kültürü, siyasi entrikaları ve ahlaksızlığının merkezi olan bu garip şehirde, İngiliz koloni topluluğuna katılır ve İngiliz Elçi Yardımcısı Charles Townsend ile tanışır. Walter işine ve yeni eşine kendini adarken, Kitty kocasını Charlie ile aldatır.

Walter karısının sadakatsizliğini öğrenince, ölümcül kolera salgınının hüküm sürd

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Painted Veil

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?