Frida izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı

Frida izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Salma Hayek, Alfred Molina, Geoffrey Rush
19 yaşında geçirdiği otobüs kazasıyla hayatı değişen Frida, özgüven sahibi ve gerçek hayalleri olan bir genç kadındır. Kazada vücudundaki kırık kemikler ve yabancı metallerle yaşamak zorunda kalmıştır. Uzun süre yürüyemeyen Frida, babasının destekleriyle her boşluğu resim yaparak değerlendirmiştir. Babası Guillermo'nun yardımları sayesinde Frida, alçı tabakasının arasında hissettiklerini tablolara yansıtabilmiştir. Zamanla ayağa kalkabilen Frida, resim hocası Diego Rivera'nın yanında yeteneklerini geliştirmiştir.

Diego, Frida'yı okuldan tanımaktadır ancak başlarda ilgisiz davranmaktadır. Ancak Frida'nın tablosunu görünce ilgisi değişir. Frida'nın yeteneği fark edilmemiş ve Diego, Frida'ya hak ettiği değeri vermeye kararlıdır. Frida, resimleriyle olduğu kadar girdiği ortamlarda da dikkat çeken biri olmuştur ve 1929 yılında Diego ile evlenir.

Diego'nun kadınlarla olan ilişkileri Frida'yı rahatsız etmektedir ancak Frida, Diego'nun sadece onu sevdiğini anlamıştır. Ancak Diego'nun bağlılığını yitirmesi çiftin mutlu evliliğini sarsar ve ayrı yaşamaya başlarlar.

Frida Kahlo'nun tabloları, Meksika'dan Amerika ve Fransa'ya uzanan bir ün getirir. Ancak geçirdiği kazanın bıraktığı sağlık sorunları Frida'yı hasta etmiştir. Omurgasından rahatsızlanan Frida, kaybettiği bebeğini çizdiği tab

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Frida

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?