Gran Torino izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı

Gran Torino izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Clint Eastwood, Bee Vang, Christopher Carley
Clint Eastwood'un yönettiği ve başrolünü üstlendiği "Gran Torino" adlı dram filmi, Eastwood'un Oscar® ödüllü filmi "Million Dollar Baby"den sonra perdede göründüğü ilk filmidir. Filmde, Eastwood, demir gibi bir iradeye sahip olan ve göçmen komşularıyla uzun süredir güttüğü önyargılarıyla yüzleşmek zorunda olan Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski'yi canlandırıyor.

Emekli otomobil işçisi Walt Kowalski, günlerini evde tamirat yaparak, bira içerek ve berberine aylık ziyaretler yaparak geçirmektedir. Ölen karısının son arzusu olan kilisede günahlarını itiraf etmesi konusunda ise pek istekli değildir. Walt, M-1 piyade tüfeğini temiz ve hazır bulundurarak hayata küsmüş bir şekilde yaşamaktadır ve içini dökebileceği yegane kişi köpeği Daisy'den başkası değildir.

Bir zamanlar komşusu olan insanlar artık taşınmış veya vefat etmişlerdir ve yerlerini Walt'un nefret ettiği Güneydoğu Asya kökenli Hmong göçmenleri almıştır. Walt, hemen her şeye kızgındır: sarkık yağmur olukları, fazla uzayan çimler, etrafını saran yabancı yüzler, mahalleye ait olduklarını düşünen amaçsız Hmong, Latin ve Afrika-Amerika gençleri, büyüyüp yabancılaşan çocukları... Walt artık son günlerini beklemektedir.

Ancak bir gün, biri onun '72 model Gran Torino arabasını çalmaya çalışır. Yıllar önce Walt'un montaj hattından çıktığı günkü kadar iyi durumda olan Gran Torino,

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Gran Torino

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?