İntikam kanunu (1955) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı

İntikam kanunu (1955) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

James Stewart, Arthur Kennedy, Donald Crisp
Anthony Mann tarafından yönetilen bu film, James Stewart'ın başrolünde olduğu bir dizi sıradışı western'in sonuncusudur. Film, El Cid gibi daha büyük projelere yöneleceği düşünülen Anthony Mann tarafından kısa bir süre önce çekilmiştir. 1950'lerde bunalımlı kovboy karakterleriyle tanınan James Stewart, Hitchcock kahramanlarının kendini sorguladığı karakterlerini canlandırmıştır.

Film, 1971 yapımı Get Carter'ı andıran bir öyküye sahiptir ve neredeyse kara filmlerde görebileceğimiz türden bir atmosfere sahiptir. Hikaye, kardeşinin ölümünün ardındaki gerçekleri araştıran Will Lockhart'ın (Stewart) zengin bir çiftlik sahibinin (Donald Crisp) aile ilişkilerine karışmasıyla gelişir. Lockhart'ın çok sevdiği oğlu, çiftlik sahibinin sadistçe eğilimleri olan adamları tarafından yakalanıp kahramanın eline ateş edilir. Bu sahne dönemin izleyicilerini şoke etmiştir.

Kâhya Vic Hansbro (Arthur Kennedy), mertlikte esas kahramana neredeyse denk bir karakterdir, ancak çiftliklerini yönettiği için ailenin kendisine içerlemesiyle düşmanı haline gelir. Hansbro, isyancı Apaçilere tüfek satmak gibi kirli bir işe bulaştığı için asla varis olamayacaktır. İntikam Kanunu, unutulmaz müziği ve umutsuz ve saplantılı adamların ilişkilerini ve psikolojilerini vurgulayan tehlikeli atmosferiyle gerilimli ve trajik bir masaldır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Man from Laramie

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?