Kara Kitap izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 9 Görüntülenme

Kara Kitap izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman
Hollanda'da 1944 yılı... İkinci Dünya Savaşı'nın son yıllarında, güzel şarkıcı Rachel Stein, Tsjempkema ailesinin yanında Hollanda kırsalında saklanmaktadır. Rachel, bir zamanlar popüler ve zengin bir şarkıcıyken şimdi ailesinden ayrı, Gestapo'nun tehdidi altında yaşamaktadır. Ancak bir hava bombardımanı sırasında geçici sığınağı yerle bir olunca Rachel, kendisini güvenli bir yere götüreceğini söyleyen Rob adında bir gençle tanışır. Ertesi gün Rob, Rachel'ı şehirdeki bir kontakla tanıştırır ve ailesini bulup güvenli topraklara kaçmayı planlarlar.

Rachel ve Rob, Hollanda'da yahudileri sınır dışına kaçmalarına yardımcı olan avukat Mr. Smaal ve eşinin evine giderler. Mr. Smaal, tereddütle de olsa Rachel'ı düşman hatlarından geçirip ailesiyle buluşması için düzenlemeler yapacağını söyler. Ancak tehlikeli bir nehir geçişi sırasında, tekneleri Alman devriyeleri tarafından pusuya düşürülür. Nazi'ler, acımasızca teknedeki herkesi öldürürken Rachel, nehre atlayarak kaçmayı başarır.

Ertesi sabah Rachel, Hollanda Direniş örgütü liderlerinden biri olan Gerben Kuipers tarafından kurtarılır. Kuipers, nazik ve cömert bir adamdır ve Rachel'e bir iş ve güvenli bir ev teklif eder. Ancak Rachel, ailesinin vahşice katledilmesini unutamamıştır ve direnişe katılarak Almanlara karşı savaşmaya karar verir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Zwartboek

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?