Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı

Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikasti izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Brad Pitt, Casey Affleck, Sam Shepard
Amerika'nın en ünlü kanun kaçağı olan James hakkında birçok kitap yazılmış ve hikaye anlatılmıştır. Bu renkli ve büyüleyici öykülerin çoğu, James'in halk arasındaki efsanevi kimliğine ve cesur maceralarına odaklanmıştır, gerçeklere nadiren değinilmiştir.

James'in çetesinin eylemlerini anlatan gazetelerde ve ucuz romanlarda, soyduğu ve dehşet saçtığı insanlar ve iddia ettiği şekilde öldürdüğü kişilerin aileleri için sadece bir suçlu olarak tanımlanabilir. Ancak birçok kişiye göre, James bir Robin Hood'du; yoksul çiftçileri sömüren demiryolu ve banka sahiplerini hedef alıyordu. Kendisi de haksızlığa uğrayan ve yaralanan bir Konfederasyon askeri olarak, Güney Birliği'ne saldırması için trajik bir nedeni vardı. Daha da önemlisi, kurallara bağlı, sıradan hayatlar yaşamaya başlayan insanlar için James, vahşi batının son temsilcisiydi. Özgürlüğün ve Amerikan ruhunun simgesi olarak, kendi kurallarıyla yaşayan bir asi olarak tanımlanabilirdi. Yani her açıdan bir efsaneydi.

Robert Ford, James'in en büyük hayranlarından biriydi ve hayatını idolüyle bir gün yan yana at sürme umuduna adamış, idealist ve hırslı bir adamdı. Ancak asla tahmin edemeyeceği bir şekilde, tarih ona Jesse'yi sırtından vuran "adi küçük korkak" damgasını vuracaktı.

1881 yılında Jesse 34 yaşındaydı ve bir yandan son büyük soygununu planlarken, diğer

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?