Perde Arkası: Şeytanla Son Maç izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı

Perde Arkası: Şeytanla Son Maç izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Christy Martin, Joyce Salters, Johnny Salters
Christy Martin, kadın boks sporuna katılımın meşrulaşmasına yardımcı olan ve tüm zamanların en iz bırakan kadın boksörlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 1996 yılında Mike Tyson ve Frank Bruno arasındaki bir maç öncesinde çıktığı mücadelede kanlar içinde kalsa da zafer elde etmesiyle dünyanın dikkatini çekerek süperstar haline gelmiştir.

Christy Martin, Batı Virjinya'daki küçük bir kasabada yetişmiştir ve yeteneğiyle hemen göze çarpan popüler bir sporcu olmuştur. İlk amatör maçlarını kazanmaya başladıktan sonra cinsel tercihini açıkça yaşamakta zorlanan Martin, ilişkilerini gizli tutmayı tercih etmiştir. Başlangıçta kadın boksuna şüpheyle yaklaşan profesyonel boks antrenörü Jim Martin, bir süre sonra onu çalıştırmayı kabul etmiştir. İkili arasında 20 yaş farkı olmasına rağmen bir süre sonra ilişki yaşamaya başlamışlardır.

Don King tarafından keşfedildikten sonra Martin, "Kömürcünün Kızı" takma adıyla hızlı bir yükseliş yaşamıştır. Sports Illustrated dergisinin kapağında yer alan boksör, kadın boksunda paralı yayın rekorlarını kırmıştır. Ancak madde kullanımı, aile içi şiddet ve ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte düşüşü de hızlı olmuştur.

Martin, Boxing Hall of Fame'de yer alan bir isim haline gelmiştir ve hayatının dip noktasından nasıl kurtulduğunu ve kişisel hayatında nasıl mutluluğu yakaladığını anlatmaktadır. Filmde ayrıca Mike Tyson, L

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Untold: Deal with the Devil

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?