Rüzgâr gibi geçti (1939) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.2 IMDB Puanı 1 Görüntülenme

Rüzgâr gibi geçti (1939) izle

Oyuncular:

Clark Gable, Vivien Leigh, Thomas Mitchell
İrlandalı Scarlett O'Hara (Vivien Leigh) isimli karakter, Tara adlı çiftlikte yaşamaktadır. Scarlett, 12 Meşeler Çiftliği'nin varisi olan Ashley Wilkes'e (Leslie Howard) aşık olduğunu düşünmektedir. Ancak Ashley'nin kuzeni Melanie (Olivia de Havilland) ile evlenme kararı aldığını öğrenir.

Scarlett, Ashley'nin evinde Rhett Butler (Clark Gable) ile tanışır. Scarlett, Ashley ve Melanie'nin evlenmesini engelleyemez ve çevresindeki bir erkekle acele bir evlilik yapar. Bu sırada Kuzey-Güney Savaşı patlak verir ve Melanie ile Scarlett'in kocası savaşa gider. Scarlett'in kocası savaşta ölür.

Savaş, Güney'in koşullarını oldukça zorlaştırır. Scarlett annesini kaybeder ve babası aklını yitirir. Melanie ve Scarlett, Tara'da birlikte yaşamaya başlarlar. Ashley'den haber alınamaz. Savaş biter ve Ashley geri döner. Scarlett, Tara'nın vergilerini ödeyemez ve kızkardeşinin nişanlısıyla evlenerek çiftliği kurtarır. Ancak Scarlett, özgürleşmiş fakir zenciler tarafından saldırıya uğrar ve Rhett, Ashley ve karısı intikam için harekete geçerler. Scarlett'in ikinci kocası da çatışma sırasında ölür.

Scarlett'in Ashley'e olan takıntısı devam eder. Ancak, üçüncü evliliğini Rhett Butler ile yapar ve bir kız çocukları olur. Rhett, Ashley'i kıskanır. Bir gün kızını alır ve Londra'ya gider. Ancak kızın annesini özlemesi nedeniyle üç ay sonra geri dönerler. Scarlett dördüncü çocuğuna hamiled

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Gone with the Wind

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?