U-Bot: Denizaltı (1981) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı

U-Bot: Denizaltı (1981) izle

Oyuncular:

Jürgen Prochnow, Herbert Grönemeyer, Klaus Wennemann
1979 yılında çekilen ve 1981 yılında vizyona giren bu film, İkinci Dünya Savaşı'nda U-96 adlı Alman U-botunun mürettebatının hikayesini anlatmaktadır. Film, propaganda amacı gütmeyen bir yapıya sahiptir. Wolfgang Peterson tarafından yönetilen ve Almanca çekilen bu film yaklaşık 6 saatlik bir süreye sahiptir. Film, Alman denizcilerinin savaşta yaşadıkları psikolojik durumu görsel bir şekilde aktarmaktadır. 1980 yılındaki gala gösteriminde ünlü isimler, filmi sonunda Wolfgang Peterson'u ayakta alkışlamıştır. Bu film, diğer savaş filmlerinden farklı olarak savaşın insancıl boyutunu ortaya koymaktadır.

Film, 2. Dünya Savaşı'nda görev yapan U-96 tipi bir Alman denizaltısının Atlas Okyanusu'ndaki devriye görevini konu almaktadır. Gemide görevli olan personel dışında bir subay da denizaltının yaşadıklarını kaydetmek için sefere katılmaktadır.

Gemi, normal seyrinde ilerlerken, okyanusta koruma olmadan seyreden 5 gemilik bir filo ile karşılaşır. Kaptan, biraz tereddütten sonra saldırı emri verir. Ancak, saldırı öncesi fark edemedikleri bir destroyerin kendilerine saldırdığını fark ederler. Kaçmaya çalışsalar da destroyer peşlerini bırakmaz. Muhabir subay, her şeyin bittiğini ve kurtuluşun imkansız olduğunu düşünerek uykuya dalma kararı alır. Uyandığında ise her şeyin normale döndüğünü ve destroyerden kurtulduklarını görürler. Bu olaydan sonra karargah, as

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Das Boot

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?