Zafer Yolları (1957) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı

Zafer Yolları (1957) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou
İtalyan senarist/yazar Humphrey Cobb'un romanından uyarlanan "Paths Of Glory", Stanley Kubrick'in yönetmenliğini yaptığı bir savaş filmidir. Film, Almanlarla savaşan Fransız askerlerinin psikolojisini ve Fransa tarafını yöneten generallerin taktiklerini ve disiplin anlayışlarını anlatmaktadır.

George Broulard, bir Fransız generalidir ve Almanlarla çarpışan askerlerine Ant Tepesi'ni işgal emri verir. Ancak Fransız askerleri, Almanlar'ın gücünü görünce geri çekilirler ve siperlerini terk ederek Alman sınırına yaklaşır. Bu durum, birliklerin yokolmasına neden olur. General Mireau, askerlerin siperlerinde kalmasını korkaklık olarak görür ve ceza vermek amacıyla ateş emri verir. Ancak bu emir reddedilir ve bu durum General Mireau'nun onurunu zedeler. Bunun üzerine General, 100 korkak askeri idam etme kararı alır.

Tek anlayış gösteren kişi Albay Dax'tır, ancak yetkileri General'in emrini geri çevirmeye yetmez. Dax, durumu askeri mahkemeye taşır. Mahkemede, suçlamaların odak noktası olarak askerlere sorular sorulur ve üç asker günah keçisi olarak seçilerek infaz edilir. Albay Dax, askerlerin hayatını kurtarmak için mücadele eder.

Filmde Kirk Douglas, Adolphe Menjou, Ralph Meeker, Richard Anderson, Timothy Carey ve Stanley Kubrick'in eşi Christiane Kubrick gibi oyuncular yer almaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Paths of Glory

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?